Prvi dan škole

Došao je prvi dan škole. Uzbuđena sam i sretna jer ću nešto naučiti.

Obukla sam se, jela, spremila knjige u novu školsku torbu (poklon od sestre). Na sebi sam imala bijelu haljinu s velikim ljubičastim cvjetovima, bijele štrample, bijele balerinke, vesticu i rajf na glavi. Uživala sam. Mama me je blagoslovila svetom vodom i odvezla u školu. Pred školom je bilo mnogo djece. Došao je velečasni Marko Đidara i svu djecu blagoslovio i poškropio svetom vodom. Iz škole je izašla učiteljica Ines Hrenovac i prozvala moj prvi razred. Kada sam začula učiteljičin topao i nježan glas, osjećala sam se kao u ljubavi kućnog doma. Ušli smo u razred, ostavili torbe. Sjedili smo kako smo željeli. Upoznali smo se i igrali. Pod odmorima smo jeli i razgovarali. Učiteljica nam je dala raspored i rekla kada je prvi roditeljski. Toga smo dana imali Vjeronauk i upoznali smo se s nastavnicom Ivanom Harangozo koja je bila vrlo draga. Potom je uslijedio moj najdraži predmet -  Njemački jezik (od prvog dana škole do danas nastavnica Jadranka Katalinić mi je najdraža nastavnica). Na početku sata smo se upoznali, a zatim igrali. Došao je kraj prvog dana škole. Moja je mama znala kada završava nastava i kada treba doći po mene. Mandica i ja pričekale smo moju mamu samo par minuta.

Kada sam došla kući, prepričala sam mami sve: o učiteljici, nastavnicama, o učionici, o drugim učenicima, s kim sjedim itd. Jedva sam čekala drugi dan da ponovno dođem u školu, da ponovno učim…

Valeria  Vidović, 5. a razred

objavio: Darko Pušeljić   datum: 14. 11. 2016.

« Svibanj 2024 »